5 sygnałów, które wskazują, że już czas na zmianę pracy.
W życiu zawodowym każdego pracownika może również nadejść taki moment, w którym będzie trzeba zmienić pracę. Jak rozpoznać, że już nadszedł ten dzień? Wystarczy uważnie przyjrzeć się swoim emocjom, nastrojom panującym w firmie oraz na chłodno ocenić, jak wyglądał nasz zakres obowiązków w ciągu ostatnich kilku miesięcy.
2017-02-28, 18:44

Każdy z nas powinien co jakiś czas dokonywać takiej rzetelnej oceny.
Negatywne emocje związane z pracą mogą rzutować na wszystkie pozostałe sfery naszego życia i prowadzić do nadmiernego stresu, poczucia wypalenia zawodowego oraz obniżonego nastroju.

Jakie sygnały świadczą o tym, że najwyższy czas na zmianę?

1. Niedziela wieczór i każdy poranek w tygodniu przepełniony stresem.

Ludzie, którzy lubią swoją pracę i są z niej zadowoleni, na ogół nie cierpią szczególnie pod koniec weekendu. Tak samo nie odczuwają silnego stresu codziennie rano przed wyjściem do pracy. Wprawdzie każdemu z nas zdarza się słabszy dzień, gdy jesteśmy zmęczeni i zwyczajnie nam się nie chce, lub gdy czeka nas wyjątkowo ważny projekt, bądź spotkanie. Natomiast jeśli negatywne emocje na myśl zbliżającej się wizyty w biurze towarzyszą nam codziennie, to wyraźny sygnał, że powinniśmy rozważyć zmianę firmy.

2. Każdy dzień wygląda tak samo.

Dopada nas rutyna — zakres obowiązków wygląda dokładnie tak samo, nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć. Czas w pracy dłuży się niemiłosiernie, a my sami jesteśmy w stanie przewidzieć, co zdarzy się dziś, jutro i pojutrze. Z takiej rutyny nie wyniknie nic dobrego.

3. Brak perspektyw na rozwój.

Od dawna nie nauczyliśmy się niczego nowego, a firma nie zapatruje się pozytywnie na opłacenie pracownikom szkoleń. O awansie lub modyfikacji zakresu obowiązków można jedynie pomarzyć? Czas uciekać w inne miejsce.

4. Nikt nas nie docenia.

Na co dzień nie usłyszymy słowa pochwały, nawet za fantastycznie wykonany projekt.
Szef nie chce nawet słyszeć o podwyżkach pensji, a premie uznaniowe rozmijają się z polityką firmy? Brak uznania, czy to w formie słownej, czy finansowej jest zdecydowanie jednym z częstszych powodów zmiany pracy.

5. Zazdrość.

Widzimy kolegę z biurka obok, który składa wypowiedzenie z uśmiechem na twarzy. Z zapałem słuchamy opowieści koleżanki o niedawno odbytym szkoleniu, podziwiamy kolegę, który zdecydował się na założenie działalności. A jednocześnie gdzieś w środku czujemy ogromną zazdrość. Przecież nie ma czego zazdrościć — my też możemy pokierować naszym rozwojem zawodowym w taki sposób, by osiągnąć zamierzone cele.

Powyższe punkty to oczywiście jedynie ułamek powodów, które mogą być decydującym impulsem przy zmianie pracy. Jeśli część z nich dotyczy Ciebie i pomimo wielokrotnych prób rozwiązania niekorzystnych sytuacji, problemy nadal się pojawiają, najlepiej już dziś zacznij przeglądać ogłoszenia o pracę.

Nie warto marnować życia na pracę, która nie przynosi nam wymiernych korzyści.

jobglob.pl

KONTAKT / AUTOR
Robert Pleszyniak
Jobglob.pl
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.