1) Jedna strona i nie więcej.
Ta informacja pewnie cię zaboli, ale pracodawcy nie czytają wnikliwie twojego CV. Poświęcą mu co najwyżej 30 sekund swojej cennej uwagi. Dlatego najlepiej, aby w tym jakże krótkim czasie zdążyli zobaczyć coś, co zdecyduje o tym, że zatrzymają na nim dłużej swój wzrok i zaproszą cię na rozmowę kwalifikacyjną.
2) Wybierz dobry szablon.
Jeśli nie jesteś mistrzem grafiki i designu spróbuj poszukać w Internecie gotowy szablon CV. Wybór jest dość szeroki, najlepiej sprawdzają się wzory z trzema lub czterema rubrykami.
3) Krótkie zdania.
Znów powracamy do reguły 30 sekund. Niech twoje CV będzie treściwe i niech zawiera tylko konkretne informacje. CV to nie jest miejsce na poezję i zdania wielokrotnie złożone. Ma być krótko i na temat.
4) Czyny, a nie słowa.
Jeśli masz bogate doświadczenie zawodowe, które jasno pokazuje, co potrafisz, nie ma sensu rozpisywać się w innych rubrykach i wymieniać zalety typu: skrupulatność, dokładność, szybkość uczenia się czy chęć do pracy. Gdybyś nie posiadał tych cech, prawdopodobnie żaden z poprzednich pracodawców by cię nie zatrudnił.
5) Nie kłam.
Niemal każdy nieco koloryzuje w CV, ale trzeba uważać by nie przedobrzyć. Najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić to perfidnie skłamać w swoim CV np. o biegłej znajomości języka obcego. Prawda i tak wcześniej czy później wyjdzie na jaw, a ty nie tylko się ośmieszysz, ale i stracisz szansę na zatrudnienie.
Napisanie dobrego CV to wbrew pozorom nie jest prosta sprawa, ale odpowiednio skonstruowane CV będzie naszym mocnym atutem podczas procesu rekrutacji.
Więcej o tym, jak napisać profesjonalne CV w naszym poradniku pracownika: http://jobglob.pl/poradnik-pracownika/cv